Drawieński Park Narodowy - Drawno

Adres: Leśników 2, 73-220 Drawno, Polska.
Telefon: 957682051.
Strona internetowa: dpn.pl
Specjalności: Siedziba firmy.
Inne ważne informacje: Parking dostępny dla osób na wózkach, Wejście dostępne dla osób na wózkach.
Opinie: Ta firma ma 1208 recenzji na Google My Business.
Średnia opinia: 4.8/5.

📌 Lokalizacja Drawieński Park Narodowy

Drawieński Park Narodowy Leśników 2, 73-220 Drawno, Polska

⏰ Godziny otwarcia Drawieński Park Narodowy

  • Poniedziałek: 07:00–15:00
  • Wtorek: 07:00–15:00
  • środa: 07:00–15:00
  • Czwartek: 07:00–15:00
  • Piątek: 07:00–15:00
  • Sobota: Zamknięte
  • Niedziela: Zamknięte

Drawieński Park Narodowy - Ośrodek Rekreacyjno-Naukowy odkrywca przyrody i natury

Adres: Leśników 2, 73-220 Drawno, Polska.

Telefon: 957682051.

Strona internetowa: dpn.pl.

Specjalności i Usługi

Drawieński Park Narodowy to ośrodek rekreacyjno-naukowy, który oferuje szereg usług i atrakcji dla gości. Siedziba firmy jest idealnym miejscem do odwiedzin, zwłaszcza dla miłośników przyrody i natury. Oferuje on wiele specjalności, w tym:

Pasywańskie szlaki i torony wspinaczkowe
Baza wypoczynku i obiekty rekreacyjne
Laboratorium geologiczne
Punkt informacji turystycznej

Informacje Użyteczne

Oto niektóre ważne informacje dotyczące Drawieńskiego Parku Narodowego:

Parking dostępny dla osób na wózkach
Wejście dostępne dla osób na wózkach
* Park otwarty cały rok, z wyjątkiem najgłębszych zimów

Opinie i Oceny

Drawieński Park Narodowy ma 1208 recenzji na Google My Business, co potwierdza jego popularność wśród gości. Średnia opinia wynosi 4.8/5, co wskazuje na bardzo dobre opinie gości.

Rekomendacja

Jeśli szukasz ośrodka rekreacyjno-naukowego, który oferuje wiele atrakcji i usług, to Drawieński Park Narodowy jest idealnym miejscem do odwiedzin. Zalecamy skontaktować się z parkiem poprzez jego strony internetowej, aby uzyskać więcej informacji i planować swój wizytę.

👍 Recenzje dla Drawieński Park Narodowy

Drawieński Park Narodowy - Drawno
AndrewNishiki
5/5

Imponuje mi dzikość tego miejsca. Króluje tu narura. Jednocześnie jest to obszar naszpikowany bunkrami (Wał Pomorski) i ruinami budynków, budowli hydrotechnicznych, obiektów sakralnych, cmentarzy pozostałych po przedwojennych niemieckich osadnikach.
W czasie nocowania na miejscach postoju DPN można zaświadczyć multum gatunków płazów, gadów, ptaków, ryb, a także oczywiście ssaków - także drapieżnych. Koleżanka natrafiła na znak ostrzegający przed siedliskami wilków i rysia. Miejscowi pod jedynym sklepem w okolicy potwierdzają, że ma tu swój obszar jakiś na wpół oswojony ryś.
Wrażenia na samym początku września jak najbardziej pozytywne. Dzikość, pustka, natura i szczęśliwie upalna pogoda. Śmiało polecam miłośnikom prawdziwej dziczy. Pamiętajcie tylko o zakupie biletów na camping/wędkowanie/sporty wodne na https://dpn-m.eparki.pl

Drawieński Park Narodowy - Drawno
Michał L.
5/5

W moim przekonaniu największą atrakcja przyrodnicza tej części Polski. Tylko brać sprzęt biwakowy na kajak i wypoczywać.

Drawieński Park Narodowy - Drawno
Grzegorz K.
5/5

Dla mnie jako motocyklisty lubiącego biwakowanie na łonie natury miejsce fascynujsce i rewelacyjne. Park Narodowy, którego znakiem jest wydra pełen jest pieknych widoków, tajemniczych zakątków, krętych dróg oraz fascynującej przyrody. Rzeka Drawa, która jest nieodłącznym elementem tego obszaru dostarcza niezapomnianych wrażeń kajakarzom. Do tego cała masa szlaków pieszych, rowerowych oraz pięknych jezior. W lasach cała masa schronów oraz fortyfikacji bojowych. Obszar rewelacyjny POLECAM każdemu 🐀🐿🐇🦫🦔🦇🦡🐦🐧🕊🦅🦆🦢🦉🐦‍⬛🪿🐸🦎🐍🐌🦋🐛🐜🐝🪲🐞🪱🪰🦟🦂🕸🪳🕷🦗🌻🪻🌷⚘️🌲🌳🌾🪺

Drawieński Park Narodowy - Drawno
Wycieczka Z. P.
5/5

Polecam zarówno szlaki piesze jak i rowerowe w tym parku. Nie można również zapominać o kajakach. Szlaki moim zdaniem dobrze oznakowane. Niestety pewien minus podczas wizyty w IT w Głusku. Oczekiwałem trochę więcej informacji od Pani, która tam pracuje, a nie wskazania stojaka z ulotkami.

Drawieński Park Narodowy - Drawno
Andrzej G.
5/5

Nie mogę pojąć dlaczego w ogromnej rzece jaką jest Dunaj (rzeka żeglowna i transeuropejska) woda jest przezroczysta, pływają ławice ryb, woda jest przezroczysta, a dno rzeki porośnięte bujną roślinnością wodną natomiast w małej rzece, w obszarze Parku Narodowego (sic!), jaką jest Drawa zachodniopomorskiej Polski jest całkiem odwrotnie! To paradoks, że obszar ten tętnił życiem natury w wodzie i w otoczeniu w czasach kiedy nie był chroniony! Dzisiaj w czasie prawnej ochrony (DPN) wygląda na wymarły. Grozy obrazu dopełnia nieprawdopodobna ilość spływających kajaków i gross "turystów" pozbawionych jakiegokolwiek szacunku dla przyrody. Co naprawdę robią - i czy robią cokolwiek w ogóle - zarządy DPN dla restytucji i ochrony tego unikatowego a bardzo małego obszaru?

Drawieński Park Narodowy - Drawno
Samathist (.
5/5

Uczestniczyłem w spływie kajakowym rzeką Drawą oraz obozowałem w miejscu biwakowym Barnim. Wspaniałe widoki, co do samej rzeki moim zdaniem jest dużo łatwiejsza niż sądziłem z opowieści znajomych (oczywiście jest sporo przeszkód, ale to moim zdaniem było doskonale urozmaicenie). W kwestii rad warto pamiętać, że na miejsce kempingowe i zaparkowane auto należy wykupić bilet, służby parku regularnie kontrolują biwakowiczów.

Drawieński Park Narodowy - Drawno
Olga K.
5/5

Piękne miejsce, możliwe, że najlepiej będzie zwiedzić park rowerem albo kajakiem. Pieszo też można przejść, ale część szlaków bywa monotonna i przez dłuższe odcinki może brakować ciekawych widoków. Nawet latem warto ubrać długi rękaw, natrętne bąki naprawdę mogą uprzykrzyć wypad. Dojazd do parku niestety nie jest najlepszy, drogi są bardzo wyboiste. Mimo wszystko warto przyjechać i zobaczyć te krystalicznie czyste jeziora i rzekę.

Drawieński Park Narodowy - Drawno
Szymon ?.
5/5

Byłem w parku rowerem, jest gdzie pojedzić. Na wysokości wyspy znajduje się zadaszona platforma widokowa, skąd rozpościera się ładny widok na jezioro. Ponadto wzdłóż brzegu co kilkadziesiąt metrów są pomosty z ławeczkami, na których można zrobić sobię chwilę przerwy i popatrzeć na jezioro. W miejscowości Głusko znajduje się punkt informacji turystycznej, jednak w sobotę był zamknięty.

Go up